Hızlı Test Kitleri Alldiatech

İmmunodeficiency Nedir?

Feline immunodeficiency virus (FIV), HIV’nin kedilere özgü eşdeğeridir. FIV insana geçmez, ancak kediler yaklaşık olarak %1-5 arası bir oranda bu virüsü taşır.

FIV enfeksiyonu görülen kedi hayatının geri kalanında taşıyıcı olarak kalır.

İmmunodeficiency Tedavisi?

Feline immunodeficiency virus için 2002’den beri kullanılmakta olan bir aşı vardır.

Kedinizin aşılanması söz konusu olduğunda, aşı kategorilerindeki farklılıkları dikkate almanız gerekir.

Özellikle, “temel” veya “önerilen” olmak üzere iki kategori bulunduğunu unutmayın. Temel tüm aşılar, veteriner hekim tarafından yaşam biçimlerinden bağımsız olarak tüm yavru kedilere ve kedilere uygulanmalıdır.

İmmunodeficiency Virusü?

FIV birkaç yıl içinde çok yavaş ilerleyerek kedinin akyuvarlarını tahrip eder; bu da hastalıklarla savaşma yeteneğini yitirmesi anlamına gelir. Bağışıklık sistemindeki bu zayıflama ikincil enfeksiyona maruziyeti yükseltir, normal günlük hastalık ve rahatsızlıkları atlatması daha uzun sürer.

İmmunodeficiency Test Kiti?

Feline Leukemia ve Feline Immunodeficiency benzer klinik semptomlara yol açan ve pratikte tecrübeli veterinerler tarafından dahi birbirinden ayırt edilmesi zor olan hastalıklardır. Bu iki hastalığa birbirlerinden ayrı olarak feline leukemia virus (FeLV) ve feline immunodeficiency virus (FIV) yol açmaktadır. Bu özellik immünolojik yöntemlerle ayırıcı tanı koyulabileceğini göstermektedir. Rapidy FIV Ab + FeLV Ag İkili Test Kiti, ayırıcı tanılama uygulamalarınızda size kesin ve kullanışlı bir araç olarak yardımcı olacaktır

HEMEN OKUYUN:  Köpeklerle İlgili İlginç Bilgiler (2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir