Hızlı Test Kitleri Alldiatech

FeLV; kedilerin hastalanması ve maalesef ölümünde önemli bir sebeptir. Kalıcı olarak virüsle enfekte olan kedilerde; anemi, bağışıklık sisteminin baskılanması veya kanser gibi çok sayıda ciddi hastalığın gelişme riski oldukça yüksektir.

FeLV tanısı konulmuş enfekte kedilerin %80-90’ının 3-4 yıl içinde hayatını kaybettiği tahmin edilmektedir.

Leukemia Tedavisi?


FeLV enfeksiyonunu tedavi edebilecek bir tedavi bulunmamakla birlikte bazı ilaçlar virüsün üremesini azaltmaya yardımcı olabilir ve enfekte olmuş kedilerin durumunu iyileştirebilir.
 

Leukemia Virüsu?

Kediler çoğunlukla ağız yoluyla ve virüsü yutarak enfekte olurlar. Virüs lokal olarak dokuda ürer ve hızla komşu lenfoid dokuya (bağışıklık sisteminin parçası) yayılır.

Virüs, lenfosit ve monositler (bağışıklık sistemini oluşuran beyaz kan hücreleri) üzerinden vücuda, birkaç hafta içinde de kemik iliğine yayılır.

Eğer virüs, kemik iliği hücrelerinde çoğalarak prodüktif enfeksiyon oluşturursa, kedi artık virüs ile kalıcı olarak enfekte olmuş olur. Virüse karşı bir bağışıklık (tepki) gelişecektir, ancak bu her zaman etkili bir cevap olmaz. Enfeksiyonun ardından çok sayıda hastalığın ortaya çıkması mümkündür;

Leukemia Test Kiti?

Feline Leukemia ve Feline Immunodeficiency benzer klinik semptomlara yol açan ve pratikte tecrübeli veterinerler tarafından dahi birbirinden ayırt edilmesi zor olan hastalıklardır. Bu iki hastalığa birbirlerinden ayrı olarak feline leukemia virus (FeLV) ve feline immunodeficiency virus (FIV) yol açmaktadır. Bu özellik immünolojik yöntemlerle ayırıcı tanı koyulabileceğini göstermektedir. Rapidy FIV Ab + FeLV Ag İkili Test Kiti, ayırıcı tanılama uygulamalarınızda size kesin ve kullanışlı bir araç olarak yardımcı olacaktır.

HEMEN OKUYUN:  Kedilerde Toxoplasma Nedir? (2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir