Hızlı Test Kitleri Alldiatech

 Parvovirüs köpeklerin yaşamını olumsuz yönde etkileyen belirtileri ishal, kusma, ateş, halsizlik olan ve son derece bulaşıcı olan bir enfeksiyonel hastalıktır. Parvovirüs oluşumu genellikle enfekte olan bir köpeğin veya insana geçmesi ile insandan hayvana bulaşabilen bir hastalıktır. 

Parvo Tedavisi?

 Köpeklerde parvovirüs tedavisi için tam olarak bir tedavi yöntemi bulunmamakla beraber diğer bakteriyel yöntemler kullanarak enfeksiyonu önlemek amaçlanmaktadır. Parvovirüs tedavisinde yoğun bir bakım ve sistematik destek uygulamak hastalığın tedavi edilmesinde önemli olmaktadır.

Parvo Vİrusü?

Köpek parvovirüsü (Kanin parvovirüs) ya da kanlı ishal köpeklerde görülen ve son derece bulaşıcı olan bir hastalıktırVirüsü taşıyan hasta köpeklerde şiddetli kusmaya ve kanlı dışkı çıkmasına neden olmaktadır. Ayrıca enfekte olan köpeklerde ateş belirtileri ve sürekli uyku hali gözlemlenmektedir. Hamile dişi köpeklere bulaştığı takdirde, virüsün doğan yavrulara geçme olasılığı artmaktadır. Bu hastalık, köpeğin vücudu içinde kendi kendine çoğalamaması sebebiyle köpeğin vücudundaki hücreler ile çoğalır. Virüsü önlemeye yönelik çeşitli aşılar geliştirilmiştir ve bu aşılar yardımıyla virüs önlenebilmektedir. Fakat tedavi edilmeyen vakalarda ölüm oranı yüzde 85’in üzerindedir.

Parvo Test Kiti?

Canivet CPV-CCV-Giardia-CRV Ag Combo Testi, sandviç yanal akış immünokromatografik testi esasına dayanmaktadır. Test kartı, test çalışmasının gözlemlenmesi ve sonuç okuma için iki test penceresine sahiptir. Test penceresinde, testi çalıştırmadan önce görünmez bir T (test) bölgesi ve bir C (kontrol) bölgesi bulunur. Muamele edilen numune, cihaz üzerindeki numune penceresine uygulandığında, sıvı, test şeridinin yüzeyinden yanal olarak akacak ve önceden kaplanmış monoklonal antikorlarla reaksiyona girecektir. Örnekte CPV veya CCV veya Giardia veya CRV antijeni varsa, görünür bir T çizgisi belirecektir. Bu şekilde cihaz, numunede Parvo virüs antijeni veya Coronavirus antijeni veya Giardia antijeni veya CRV’nin varlığını doğru bir şekilde gösterebilir.

HEMEN OKUYUN:  Kedilerde Gençlik Hastalığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir