Hızlı Test Kitleri Alldiatech

Parvovirus Nedir?

Kedi bulaşıcı enteriti, kedi panleukopenia virüsü olarak da bilinen kedi parvovirüs (FPV) enfeksiyonunun neden olduğu bir hastalıktır.

Bazen panleukopenia virüsü olarak adlandırılır, çünkü enfeksiyon sonuçlarından biri düşük beyaz kan hücresi sayımının (panleucopenia) gelişmesidir.

Kedi parvovirüs enfeksiyonu özellikle aşılanmamış kedi yavrularında çok yüksek bir ölüm oranına sahiptir. Bu, bir virüsün neden olduğu bildirilen ilk kedi hastalığıydı ve parvovirüsler, çevrede uzun süre (birkaç yıla kadar) hayatta kalabildikleri ve birçok dezenfektana karşı dirençli oldukları için özellikle tehlikelidir.

Parvovirus Tedavisi?

FPV enfeksiyonu için spesifik bir tedavi yoktur ve şüpheli vakaların çok iyi izole edilerek tedavi edilmesi gerekir, çünkü bu oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Hasta olduğundan şüphelenilen herhangi bir kedi veya yavru kediye dokunulduktan sonra eller iyice yıkanmalı ve mutlaka koruyucu giysiler giyilmelidir. Mümkünse, başka bir kedi ile temas etmeyen bir veya iki kişi bakıcı olarak görevlendirilmelidir.

Parvovirus Virusü?

Parvovirüs ile enfekte olan hamile kedilerde, virüs yavrunun gelişmekte olan beynine etki ederek   serebellar hipoplazi olarak bilinen bir durumla doğmasına sebep olabilir (beyin hareketinin ince koordinasyonu için gerekli olan beyincik gelişiminin eksikliği). Yavru kedi başlangıçta iyi görünebilir, ancak hareket etmeye ve yürümeye başladıklarında, ciddi koordinasyon bozukluğu görülür.

Parvovirus Test Kiti?

Asan Feline Parva (Panleukopenia) Virüs (FPV) Ag kediler için yapılan bir hızlı test kitidir. Feline Panleukopeni adı verilen hastalık veya diğer genel adıyla bilinen Kedi Gençlik hastalığı, Parvovirsuların sebep olduğu ve kediler arasında sık görülen viral bir hastalıktır. Asan Feline Parva (Panleukopenia) Virüs (FPV) Ag testi sayesinde kedilerin bu hastalığa sahip olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Kullanımı kolay ve pratik olan hızlı test kitidir.

HEMEN OKUYUN:  Corona Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir